cropped-494849080-1-2.jpg

Співачка Ірина Лончина – Заслужена артистка України, лауреат Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, автор та виконавець естрадних пісень.
Народилась 5 грудня 1982 року в місті Тлумач Івано-Франківської області у сім’ї вчителів. Із золотою медаллю закінчила Поберезьку ЗОШ І-ІІІ ст. (Тисменицький район). Навчалась у Єзупільській музичній школі по класу фортепіано. Здобула вищу освіту в Інституті мистецтв Прикарпатського університету імені В.Стефаника. Співати почала в дитинстві. Ще будучи ученицею 4-го класу, як солістка гурту “Воля”, отримала перемогу в конкурсі патріотичної пісні, присвяченому 50-річчю УПА. Свої творчі та вокальні здібності розвивала в “Клубі обдарованих дітей”, що діяв при “Просвіті”. У той період відзнялась у дитячих передачах “Галочка”, “Різдвяна вервичка”. Перемогла на Всеукраїнських дитячих конкурсах “Христинка”, “Карпатські соловейки” та Обласному конкурсі патріотичної пісні. Також була лауреатом музичних конкурсів “Золотий тік” і “Таланти твої, Україно!” (Артек. Крим). Була призером багатьох відомих пісемних конкурсів, зокрема: “Зірки, на сцену!” (УТ-1), “Пісня серця” (готувався на честь приїзду до України Папи Івана Павла ІІ, Львів), “Захід ХХІ століття” (Гран-прі). Представляла Україну на міжнародному фестивалі “Carpatia” (Польща). Була солісткою вокально-інструментального ансамблю БВУПЗГ . Професійна творча діяльність розпочалась у Мистецькій агенції “Захід-шоу”. З концертами побувала в багатьох містах України. У грудні 2005 року виступала у Косово (колишня Югославія), разом з іншими відомими артистами у складі культурно-мистецької місії від України, після чого була нагороджена медаллю Збройних Сил України. Відзнято музичні кліпи на авторські пісні: “Забудь мене”, “Минають дні”, “Мати-емігрантка”, «Букет моїх пісень» та «Це моя Україна». Пісню “Мати-емігрантка” написала після повернення з Італії, де виступала разом з іншими артистами перед українською діаспорою та заробітчанами в Римі та інших містах на концертах, присвячених Дню матері. Брала участь у зйомках телепрограм: “Наша пісня” (Перший Національний), “Пісня Прикарпаття”, “Різдво в Карпатах”, “Щедрий вечір” (Перший Національний), “Від хати до хати” та інші. Отримала приз слухацьких симпатій на Конкурсі Національного радіо “Пісня року”, а також диплом за найкраще виконання пісні у програмі “Від суботи до суботи” (Національне радіо). Серед численних відзнак та нагород – Грамота Верховного Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви Любомира Гузара за розбудову Патріаршої Церкви на благодійних концертах. Важливим кроком та успіхом є перша сольна шоу-програма “Струни кохання”, що відбулася 12 листопада 2006 року в приміщенні Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру. Таку ж назву – “Струни кохання” має перший аудіо-альбом співачки ,куди увійшли як авторські пісні, так і пісні відомих поетів і композиторів. Написано біля 70 пісень.

19 серпня 2008 року отримала звання Заслужена артистка України.

У 2008 році з концертною програмою побувала у Баку (Азербайджан), у 2009 році – у м.Валенсія (Іспанія),а також у багатьох містах Італії.
У травні 2011року на запрошення української громади м.Вільнюса (Литва) у Будинку офіцерів цього литовського міста відбувся сольний концерт Заслуженої артистки України Ірини Лончиної, який пройшов у рамках відзначення 150-ої річниці перепоховання Тараса Григоровича Шевченка. У 2011 році отримала Гран-прі на конкурсі «Світове чудо» («World Wonder»), яке проводить щорічно Міжнародне Радіо в м.Едмонтон (Канада). Того ж року в Едмонтоні брала участь у відомому міжнародному етнічному фестивалі «Спадщина». З 2012 року виступала в Нью Йорку, Джерсі-Сіті, а також у багатьох інших містах штатів Нью-Джерсі, Кннектикут, Пенсильванія, Іллінойс, Мічиган. Брала участь у багатьох українських фестивалях США першим з яких був “Союзівка”.

У 2013 році у приміщенні музею «Skoda» відбувся сольний концерт у м.Млада Болеслав (Чехія).

Випустила 3 музичних альбоми:

  1. «Струни кохання» (2006 р.)
  2. «Не забувай мене» (2010 р.)
  3. «Букет моїх пісень» (2015 р.)